SVEDOCANSTVO 16

U subotu, 23. novembra 1996., na molitvu su dosli gospodin Z. i njegova zena gospodja J. zbog zdravstvenih problema njihove cerke S. Devojcica je vrlo bolesna, ima visoku temperaturu, gusi se, ne moze da guta i ima jos niz popratnih tegoba. Lekarska pomoc im nije bila od koristi jer lekari ne mogu da povezu simptome ni sa jednom konkretnom bolescu, buduci da su svi nalazi u redu.

Na Novu godinu, 1. januara 1997. godine, posetila nas je cela obitelj. Najvise nas je obradovao osmeh na licu zahvalne devojcice, koja se odlicno oseca i redovno pohadja skolu. Od kako je bila u manastiru na molitvi, njeni zdravstveni problemi su nestali. Tom prilikom se gospodin Z. pozalio o. Gavrilu na svoju glavobolju i osecaj gusenja. O. Gavrilo mu je rekao da ce ovoga puta i njega pominjati u molitvi.

U sredu 29. januara, opet su nas posetili. Na pitanje o. Gavrila kako se sada oseca, gospodin Z. je rekao: "Odlicno, a i devojcica je sasvim dobro". Zatim su otisli u crkvu i zahvalili se Presvetoj Bogorodici na milosti isceljenja.